Վանաձոր համայնքի 2021 թվականի լավագույն մարզիկներն ու նրանց մարզիչները

951

 

Պատկեր:Վանաձորի քաղաքապետարանի շենքը 07.jpg - Վիքիպեդիա՝ ազատ հանրագիտարան

2021-ն ավարտվում է՝ թիկունքում թողնելով մարզական բազմաթիվ ստուգատեսներ և ոսկե տառերով գրելով այն մարզիկների անուններրն, ովքեր այս տարի ևս Վանաձորի և Հայաստանի պատիվը բարձր պահեցին։

Վանաձոր քաղաքի 10 լավագույն մարզիկների պատվավոր անվանացանկը գլխավորում  է՝

1․ Բռնցքամարտիկ` Տոկիո-2020 օլիմպիական խաղերի 5-րդ տեղ զբաղեցրած, Փարիզում կայացած օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարի բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի առաջնության մասնակից, միջազգային մրցաշարի հաղթող, Օլիմպիական հերթափոխի մենապայքարային մարզաձևերի մարզադպրոցի սան, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ Արման Դարչինյանը:

Մարզիչ՝  ՀՀ վաստակավոր մարզիչ, միջազգային կարգի մրցավար  Բագրատ Ավոյան, ով ճանաչվել է  նաև 2021թ. Վանաձոր քաղաքի լավագույն մարզիչ:

2. Լավագույն տասնյակի անվանացանկի 2-րդ պատվավոր տեղն է զբաղեցնում մարտական սամբո ըմբշամարտիկ`  Եվրոպայի մեծահասակների առաջնության արծաթե մեդալակիր, ՀՀ մեծահասակների առաջնության հաղթող, աշխարհի առաջնության մասնակից, «Հայաստան» մարզական հասարակական կազմակերպության Ստեփան Սարգսյանի անվան Վանաձորի համալիր մարզադպրոցի սան, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ  Մհեր Մերջանյանը: Մարզիչ` Ռոբերտ Ավետիսյան,

3. Լավագույն տասնյակի անվանացանկի 3-րդ պատվավոր տեղն է զբաղեցնում սամբո ըմբշամարտիկ` Եվրոպայի մեծահասակների առաջնության բրոնզե մեդալակիր, ՀՀ մեծահասակների առաջնության հաղթող, աշխարհի առաջնության մասնակից, Օլիմպիական հերթափոխի մենապայքարային մարզաձևերի մարզադպրոցի սան, <<Գագիկ Ղազարյան>> մարզական ակումբի անդամ, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ  Արթուր Հակոբյանը:

Մարզիչ՝ աշխարհի հնգակի չեմպիոն, ԽՍՀՄ սպորտի վաստակավոր վարպետ, ՀՀ  վաստակավոր մարզիչ` Գագիկ Ղազարյան:

4. 10 լավագույն մարզիկների անվանացանկի 4-րդ հորիզանակում է սամբո ըմբշամարտիկաշխարհի երիտասարդների առաջնության բրոնզե մեդալակիր, ՀՀ երիտասարդների առաջնության հաղթող, Օլիմպիական հերթափոխի մենապայքարային մարզաձևերի մարզադպրոցի սան, «Գագիկ Ղազարյան» մարզական ակումբի անդամ Վանաձորի Հովհաննես Թումանյանի անվան պետական համալսարանի ուսանող, սպորտի վարպետ Գոռ Հարությունյանը:

Մարզիչ՝ աշխարհի հնգակի չեմպիոն, ԽՍՀՄ սպորտի վաստակավոր վարպետ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ` Գագիկ Ղազարյան:

5. Լավագույն տասնյակի անվանացանկի 5-րդ հորիզոնականում է ազատ  ըմբիշ`

բանակայինների աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալակիր, ՀՀ մեծահասակների առաջնության հաղթող, ՀՀ մեծահասակների ընտրական մրցաշարի հաղթող, Օլիմպիական հերթափոխի մենապայքարային մարզաձևերի մարզադպրոցի սան, սպորտի վարպետ Մհեր Մարկոսյանը: Մարզիչ՝  Ժիրայր Հովհաննիսյան:

6. Լավագույն տասնյակի անվանացանկի 6-րդ հորիզոնականում է աթլետՀՀ մեծահասակների առաջնության 1500մ վազքատարածության հաղթող, Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնության 800մ վազքատարածության 2-րդ մրցանակակիր, Եվրոպայի թիմային առաջնության 800մ վազքատարածության 3-րդ մրցանակակիր, Աթլետիկայի օլիմպիական հերթափոխի մանկապատանեկան մասնագիտացված մարզադպրոցի սան, սպորտի վարպետ Էլլադա Ալավերդյանը: Մարզիչ՝  Գոռ Ներկարարյան:

7. Լավագույն տասնյակի անվանացանկի 7-րդ հորիզոնականում է ազատ ըմբիշ՝ ՀՀ մեծահասակների առաջնության հաղթող, բանակայինների աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր, միջազգային մրցաշարի 3-րդ մրցանակակիր, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Անդրանիկ Հարոյանին նվիրված հուշամրցաշարի հաղթող, Եվրոպայի և աշխարհի առաջնությունների մասնակից, «Հայաստան» մարզական հասարակական կազմակերպության Ստեփան Սարգսյանի անվան Վանաձորի համալիր մարզադպրոցի սան, Վանաձորի Հովհաննես Թումանյանի անվան պետական համալսարանի ուսանող, սպորտի վարպետ Հովհաննես Մխիթարյանը: Մարզիչ` ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Ժորա Հովհաննիսյան:

8. Լավագույն տասնյակի անվանացանկի 8-րդ հորիզոնականում է շախմատիստ` Հայաստանի շախմատի 82-րդ առաջնության 1-ին խմբի մրցաշարի հաղթող, «Chess Mood Open» միջազգային մրցաշարում 12-րդ տեղ զբաղեցրած, Շախմատի մասնագիտացված մանկապատանեկան մարզադպրոցի սան, միջազգային վարպետ, Դավիթ Շահինյանը: Մարզիչ`  FIDE-ի մարզիչ Գառնիկ Ներսեսյան

9. Լավագույն տասնյակի անվանացանկի 9-րդ տեղում է սամբո ըմբշամարտիկՀՀ մեծահասակների առաջնության հաղթող, Եվրոպայի առաջնության 5-րդ տեղ զբաղեցրած, աշխարհի առաջնության մասնակից, Օլիմպիական հերթափոխի մենապայքարային մարզաձևերի մարզադպրոցի սան, «Գագիկ Ղազարյան» մարզական ակումբի անդամ, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ՝ Արսեն Ղազարյանը:

Մարզիչ` Արսենի հայրը, աշխարհի հնգակի չեմպիոն, ԽՍՀՄ սպորտի վաստակավոր վարպետ, ՀՀ  վաստակավոր մարզիչ` Գագիկ Ղազարյան:

10. Լավագույն տասնյակի անվանացանկը եզրափակում է բռնցքամարտիկՀՀ մեծահասակների առաջնության հաղթող, Եվրոպայի մինչև 22 տարեկանների առաջնությունում 5-րդ տեղ զբաղեցրած, Օլիմպիական հերթափոխի մենապայքարային մարզաձևերի մարզադպրոցի սան, Վանաձորի Հովհաննես Թումանյանի անվան պետական համալսարանի ուսանող, սպորտի վարպետ Վախթանգ Հարությունյանը ` մարզիչ Գևորգ Կոստանյան:

Մեր քաղաքի  լավագույն պատանի մարզիկների  անվանացանկը գլխավորում  է՝

1․ Ազատ ըմբիշ՝  Եվրոպայի  կրտսեր տարիքի պատանիների առաջնության արծաթե մեդալակիր,  ՀՀ  կրտսեր տարիքի պատանիների ընտրական մրցաշարի հաղթող,   ՀՀ պատանիների առաջնության 3-րդ մրցանակակիր, միջազգային մրցաշարի հաղթող, ԽՍՀՄ վաստակավոր մարզիչ Ռուդոլֆ Կարապետյանի և ԽՍՀՄ միջազգային կարգի սպորտի վարպետ Եղիշե Կարապետյանի անվան միջազգային 13-րդ հուշամրցաշարի հաղթող, Օլիմպիական հերթափոխի մենապայքարային մարզաձևերի մարզադպրոցի սան  Արեն Սերոբյանը: Մարզիչ`    ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Ժորա Հովհաննիսյան:

2․ Լավագույն պատանիների անվանացանկի 2-րդ հորիզոնականում է բռնցքամարտիկ`  Եվրոպայի կրտսեր տարիքի պատանիների առաջնության արծաթե մեդալակիր, ՀՀ կրտսեր տարիքի պատանիների առաջնության հաղթող, միջազգային մրցաշարերի հաղթող, Օլիմպիական հերթափոխի մենապայքարային մարզաձևերի մարզադպրոցի սան  Արգիշտի Հակոբյանը: Մարզիչ`   Գևորգ Կոստանյան

3․ Լավագույն պատանիների անվանացանկի 3-րդ հորիզոնականը զբաղեցնում է բռնցքամարտիկ՝ Եվրոպայի կրտսեր տարիքի պատանիների առաջնության արծաթե մեդալակիր, ՀՀ կրտսեր տարիքի պատանիների առաջնության հաղթող, «Վանաձորի բռնցքամարտի մանկապատանեկան մարզադպրոց» ՊՈԱԿ-ի սան Վազգեն Քարհանյանը, մարզիչ՝  հանրապետական կարգի մրցավար Արմեն Պապիկյան:

  • 2021թ. Վանաձորի լավագույն մարզիչ է ճանաչվել ՀՀ վաստակավոր մարզիչ, միջազգային կարգի մրցավար Բագրատ Ավոյանը: ում է
  • 2021թ. Վանաձորի լավագույն մարզական կազմակերպություն է ճանաչվել Օլիմպիական հերթափոխի մենապայքարային մարզաձևերի մարզադպրոցը, տնօրեն՝ ՀՀ սպորտի վաստակավոր վարպետ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ, Հովիկ Մանուկյան:
  • 2021թ. հաշմանդամություն ունեցող լավագույն մարզիկ է ճանաչվել հաշմանդամություն ունեցող շախմատիստների աշխարհի 4-րդ առաջնությունում աշխարհի չեմպիոն, FIDE-ի վարպետ, Սարգիս Սարգսյանը, ով 9 հնարավորից վաստակել է 8.5 միավոր , մարզիչ` FIDE-ի մարզիչ Գառնիկ Ներսեսյան:
  • 2021թ լավագույն թիմ է ճանաչվել Ալբերտ Ազարյանի անվան «Կենտրոն» համալիր մարզադպրոցի հանդբոլի թիմը՝ ՀՀ 2021թ․ մինչև 17 տարեկան պատանիների առաջնությունում առաջին տեղ գրավելու համար, մարզիչ՝ ՀՀ վաստակավոր աշխատող Արարատ Բարսեղյան:
  • Нет описания фото.

ԹՈՂՆԵԼ ՄԵԿՆԱԲԱՆՈՒԹՅՈՒՆ

Խնդրում ենք մուտքագրել Ձեր մեկնաբանությունը
Խնդրում ենք մուտքագրել ձեր անունը այստեղ